Kreativ Klasov
Váš nákup môžete dokončiť na tomto mieste. Doručenie kuriérom za 2,99 € do 10 dní.
Výprázdniť košík

XXL Akadémia

XXL Akadémia
Posledný júnový týždeň pripravila Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva a Univerzita Konštantína Filozofa a v Nitre zaujímavý vzdelávací projekt XXL Akadémia. Zúčastňujú...

Posledný júnový týždeň pripravila Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva a Univerzita Konštantína Filozofa a v Nitre zaujímavý vzdelávací projekt XXL Akadémia. Zúčastňujú sa ho klienti z viacerých zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja, osoby so špeciálnymi potrebami z komunity mesta Nitra, medzi nimi aj naši klienti zo ZSS "KREATÍV" Klasov. Stratégiou vzdelávania je odstrániť rozdiely medzi jednotlivcami so zdravotným znevýhodnením a umožniť im rozvíjať svoje schopnosti v maximálnej možnej miere.
Programové aktivity – Tvorivé dielne, História mesta Nitra, Kniha XXL, Máme radi zvieratá a rastliny a Komunikácia predstavujú edukáciu pre všetkých s rešpektovaním rôznorodosti potrieb každého človeka. Výučbou, prácou, aktívnou umeleckou činnosťou v akademickom prostredí ich pedagógovia podporia vo zvládaní činností každodenného života, pripravia ich tak pre väčšiu samostatnosť a praktický život v prirodzenom sociálnom prostredí.
Týmto projektom chce univerzita už siedmykrát poukázať na to, že akademická pôda je vhodným miestom pre aktivizáciu osôb s rôznym typom a stupňom postihnutia, že pedagógovia sú profesionálmi, ktorí prekonajú hranice ich odborného pôsobenia a akceptujú každého študenta.

 

Facebook

Odber noviniek

Zostaňte v obraze - prihláste sa k odberu newslettera a buďte informovaný o aktuálnych novinkách raz za týždeň mailom.