Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Naj búdka Slovenska 2024

GALÉRIA
Dátum: 16.04.2024
Autor: Adriana Majorová
Naj búdka Slovenska 2024

KREATÍV, Zariadenie sociálnych služieb sa v tomto roku zapojilo do súťaže Naj búdka Slovenska 2024.

Táto súťaž prebieha už mnoho rokov a postupne sa do nej zapájajú mnohé organizácie, základné aj materské školy, občianske združenia.

Do súťaže sa rozhodli zapojiť  nielen pre prezentačný charakter, ale pre omnoho hlbší význam- ekologický a environmentálny. Je zameraná na ochranu a zachovanie vtáctva na Slovensku. A keďže budova zariadenia je vsadená do rozsiahleho parku so stáročnými stromami, vtáčie búdky sa budú hrdo vynímať na stromoch, kde si nájde príbytok množstvo vtáčikov.

V našom  ponímaní sme sa zamerali aj na  spoločensko- prínosný rozmer - spoluprácu s akademickou spoločnosťou  na úrovni strednej odbornej školy stavebnej na Nábreží mládeže v Nitre.

Študenti nám v rámci praktického vyučovania pod vedením majstrov odborného výcviku zhotovili 33 kusov identických vtáčích búdok, pri práci si cibrili nielen šikovnosť, presnosť a precíznosť, ale aj empatiu a nezištnosť, toleranciu pri spoločnej práci so zdravotne znevýhodnenými ľuďmi.

Naši prijímatelia SS mali možnosť aj nahliadnuť do zrenovovaných a funkčných priestorov Centra odborného vzdelávania a prípravy, sledovať študentov pri práci a zapojiť sa do vzdelávacieho procesu.

 

Ozdobené a dokončené búdky poputujú do obce Malá Lehota, kde sa dňa 6. júla 2024 budú hodnotiť naj búdky v rámci podujatia 8. ročníka Zetor 25 CUP.